1992 yılında Sakarya'da ilk hemodiyaliz merkezi olarak kuruldu. Marmara Bölgesi'nin en büyük diyaliz merkezlerinden biri olmakla beraber 2011 yılı diyaliz merkezleri içerisinde Türkiye'deki ilk 10 hemodiyaliz merkezlerinden biridir. Ayrıca binası, içi ve dizaynı ile temelden itibaren diyaliz merkezi düşünülerek inşa edilmiştir.

Bu kadar büyük olmanın verdiği sorumlulukla beraber hastalarımıza layık oldukları en iyi sağlık hizmetini vermektedir.

Misyonumuz
Sağlık hizmetinde insan odaklı, güvenilir, çevreye duyarlı, hasta güvenliğini ve hastaların sosyal değer yargılarını önemseyen, personelinin çalışma koşulları ile ilgili taleplerini göz önünde tutan, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren yönetim anlayışını kurum ve kültürü haline dönüştürmektedir.

Vizyonumuz
Sunduğumuz Sağlık Hizmeti Standartlarının yükseltilmesi için, tecrübeli ve uzman eğitim kadromuzla, tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, elde ettiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi, hastalarımızın ve çalışanlarımızın hizmetine sunarak, bilimsel çalışmalarla bölgemizin referans hastanesi olmaktır.


Politikamız
Sağlık Bakanlığı mevzuatları doğrultusunda Hizmet Kalite Standartlarının şartlarına uyarak etkinlik ve verimliliğin sürekli olmasını sağlamak.

Çalışan memnuniyetini göz önüne alarak hastaların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak.

Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak güler yüzlü, yetenekli, bilgili ve deneyimli ekiplerimizle güvenilir sağlık hizmeti vermek.

Sosyal dayanışma sağlanarak, temiz, güvenli, düzenli ve katılımcı bir çalışma ortamı sağlamak.

Birimler arasında koordinasyonu sağlamak, personelimizin gelişmesini sürekli kılmak ve motivasyonunu arttırmak amacıyla eğitimler düzenlemek.

Değişime açık olmak ve sürekli kendimizi geliştirmek.

Merkezimiz, 3600 m2 alana kurulu ve 50+1 makina kapasiteli, bunların 1 tanesi Hepatit C, 2 tanesi Hepatit B ve 47 tanesi Negatif (-) olarak kullanılmaktadır. Hepatit B ve C hastaları için ayrı salonlarımız mevcuttur. Uzman Hekim olarak Semra Saçlı hizmet vermektedir.

Hemodiyalizin olmazsa olmazı, kalite göstergesi su sistemimiz 75 makina kapasiteli olup yine Türkiye'de sayılı merkezlerinde olan online su sistemidir. Rutin olarak su kalitesi mikrobiyolojik ve kimyasal olarak İstanbul Hıfzıssıhha Merkezi'nde kontrol edilmektedir.

Su kesintilerinde seanslarımızı aksatmamak için 50 ton kapasiteli su deposu ve elektrik kesintilerinde hemen devreye girebilen 132 KWA'lık jeneratörümüz mevcuttur.

Salonlarımız klimalı olup her hasta yatağında LCD TV, kulaklık, Wireless hizmeti mevcut olup isteyen hastalar hastanemizin hizmeti olan laptoplarımızla internete bağlanabilir. Yataklarımız elektronik kumandalı olup hastalarımızın seans esnasında rahat bir diyaliz geçirmeleri sağlamaktadır.

Hastalarımız için ayrı soyunma odaları, bekleme salonları, ibadethane, abdesthane hasta yakınları için dinlenme odası ve çay servisi mevcuttur.

Merkezimizde 1 tam zamanlı sorumlu hekim ve mesul müdür, 1 part time hemodiyaliz hekimi, 1 part time dahiliye uzman hekimi, 1 part time diyetisyen, 3 hemşire, 1 şoför, 4 ATT, 4 diyeliz teknikeri, 3 kadın yardımcı personel, 2 erkek yardımcı personel, 1 muhasebeci, 1 danışman personelimiz ve 1 tıbbi sekreterimiz mevcuttur.

Klimalı 8 adet servis aracımızla servis hizmeti vermekteyiz.

Dışarıdan aldığımız hizmetlerimiz;
- Laboratuvar
- Röntgen

Holiday Dialysis

Founded by M.D. Celal Öztop in 1992. Our center is the first in Sakarya while takes place in the first ten dialysis centers in Turkey. Our professional and specialized staff provides an average of 40 thousand sessions in a year. Within this philosophy, we will be more than grateful to provide you our services in our expanding branches.

Hakkımızda Resim